GARANT MARTIN, spol.s.r.o.+421905665562PO-PIA 7:15 - 15:30
GARANT MARTIN, spol. s r.o.
Komplexná činnosť v oblasti tepelnej techniky a úpravy vody
DOKUMENTÁCIA

Reverzná osmóza

Najjemnejšia mechanická filtrácia je  známa ako Reverzná osmóza.
 
MODERNÁ TECHNOLÓGIA
Reverzná osmóza – mechanická filtrácia technickej vody

Tento proces umožní odstránenie častíc  tak malých ako ióny roztoku. Reverzná osmóza sa používa k čisteniu vody a odstráneniu solí a iných nečistôt. Reverzná osmóza je schopná odfiltrovať baktérie, soli, cukry, bielkoviny, častice, farbiva a iné zložky, ktoré majú molekulovú hmotnosť väčšiu ako 150 do 250 daltonov.

Reverzná osmóza používa membránu, ktorá je polo-priepustná, umožňujúca tekutine, ktorá je čistená, pretiecť, zatiaľ čo neprepustí nečistoty, ktoré ostávajú na povrchu membrány. Väčšina reverzných osmóz používa proces známy ako cross-flow, aby sa membrána neustále čistila sama. Tekutina prechádza cez membránu, ostatné TDS pokračujú ďalej okolo membrány a sú oplachované do odpadu.  Proces reverznej osmózy vyžaduje tlakom tlačiť tekutinu cez membránu pričom najbežnejšia sila je tlak z čerpadla. Čím vyšší je tlak, tým väčšia je hnacia sila. Vzhľadom k tomu, že sa koncentrácia kvapaliny zvyšuje, hnacia sila potrebná k pretlačeniu tekutiny sa tiež zvyšuje.

Túto energiu obvykle poskytuje strednotlaké vodné čerpadlo ktoré prekonáva energetické rozdiely (osmotický tlak) a tlačí napájaciu vodu cez poréznu, polo-priepustnú membránu z polymérnych materiálov. V prípade RO stroja, polo-priepustná membrána spôsobí, že čistá voda prejde cez membránu, ale väčšina rozpustených nečistôt ostane na membráne.  Nie všetka napájacia voda prechádza membránou  pretože časť vody je nutná k toku okolo membrány, oplachu nečistôt v režime cross-flow filtrácie. RO produkuje vyčistenú vodu, tzv. permeát. Druhý produkt je tzv. koncentrát, slaný roztok, ktorý je odvádzaný na kanál.

Napájacia voda vstupuje do stroja pri pomerne nízkom tlaku. Voda preteká pred filtračnými vložkami pre odstránenie suspendovaných častíc, ako je bahno.  Pre-filtre poskytujú lacný spôsob, ako zaistiť, že membrána je udržiavaná v čistote. Automatický ventil sa otvorí, keď je stroj zapnutý.  Umožňuje prietok vody k čerpadlu ktoré zaisťuje tlak potrebný k prevádzke RO.  Potrubie z nerezovej ocele, ktorá je vhodné pre vysoký tlak, následne prepravuje napájaciu vodu do puzdra – dómu zo skleneného vlákna alebo puzdra z nerezovej ocele, ktoré obsahuje oddeľovače (membránové prvky).

Neváhajte nás kontaktovať a konzultovať výber vhodného typu reverznej osmózy s našim technickým oddelením.
Mám záujem o reverznú osmózu

FOTOGALÉRIA

NA STIAHNUTIE