GARANT MARTIN, spol.s.r.o.+421905665562PO-PIA 7:15 - 15:30
GARANT MARTIN, spol. s r.o.
Komplexná činnosť v oblasti tepelnej techniky a úpravy vody
DOKUMENTÁCIA

Mechanická filtrácia pitnej vody

Pomôžeme Vám s mechanickou filtráciou vody pre úpravu vody na čistú pitnú vodu odstránením pevných častíc z vody, ktoré sú viditeľné voľným okom. Naša spoločnosť GARANT MARTIN, spol. s r.o., s dlhoročnými skúsenosťami s úpravou vody Vám poskytne bezplatné poradenstvo pre výber vhodného typu mechanickej filtrácie vody.
 
SCHVÁLENÉ ÚRADOM
ZDRAVIU NEŠKODNÉ
MODERNÁ TECHNOLÓGIA
 

Spôsoby mechanickej filtrácie vody

K základnej mechanickej filtrácií vody patria filtre na vodu s vložkami s rôznou hustotou ktoré sa inštalujú na vodovodné potrubia. Takáto mechanická filtrácia patrí medzi najzákladnejšie mechanické filtrácie vody. Prevedenie filtrov môže byť s jednorázovou alebo vyprateľnou vložkou, filtre bez odkaľovania, s manuálnym odkaľovaním a automatickým odkaľovaním. Automatické filtre využívajú rôzne možnosti samočistenia.

K účinnejšej mechanickej filtrácií patrí piesková filtrácia, ktorá môže byť v podobe nádrží naplnených filtračným štrkom až po automatické pieskové filtre so spätným preplachom.  Ako náplň sa využíva filtračný kremičitý štrk rôznych frakcií, alebo špeciálna filtračná náplň Filter AG Plus alebo Turbidex. Filter-Ag Plus® , Turbidex a ZeoPure  sú  clinoptilolity ( zeolit sopečného pôvodu, prírodné médium s veľkou plochou povrchu a mikroporéznou štruktúrou ).

Mechanická filtrácia s hyper-filtračnou náplňou Filter AG Plus alebo Turbidex je schopná zachytiť mechanické častice obsiahnuté vo vode do veľkosti ≥ 5 μm.

Ďalším riešením filtrácie je použitie náplne ZeoPure (Austrálsky filtračný zeolit). Vyznačuje sa schopnosťou znižovania chlórového zápachu, odstránenia amónnych iónov a ťažkých kovov a schopnosť odstrániť zákal ≥ 0,1 NTU bez Flokulantov (nedoporučuje sa používať).

ZeoPure má výnimočnú tvrdosť 7 (rovnakú ako kremičitý piesok) a jeho životnosť je 3-5 rokov v závislosti na rýchlosti a doby filtrácie.

V prípade požiadavky na odstránenie mechanických nečistôt menších ako 3 μm je potrebné dávkovanie Koagulantu - Látka spôsobujúca koaguláciu - zrážanie. V technológii vody sa najčastejšie používajú soli železité (chlorid železitý, chlórovaný síran železnatý), hlinité (síran hlinitý, hlinitan sodný) alebo železnaté (síran železnatý). Dávkovanie koagulantu neplatí pre filtre s náplňou ZeoPure.

Neváhajte nás kontaktovať a konzultovať výber vhodného typu zariadenia mechanickej filtrácie s našim technickým oddelením.Mám záujem o úpravu vody

FOTOGALÉRIA

NA STIAHNUTIE