GARANT MARTIN, spol.s.r.o.+421905665562PO-PIA 7:15 - 15:30
GARANT MARTIN, spol. s r.o.
Komplexná činnosť v oblasti tepelnej techniky a úpravy vody
DOKUMENTÁCIA

Kotol na ohrev diatermického oleja Unical typ DIATHER


Tepelný výkon:    116 kW ÷ 5.815 kW
Max.prevádzková teplota :   300°C

Termoolejový kotol - ohrievač diatermického oleja DIATHER (horizontálne prevedenie) je trojťahovej konštrukcie a je vhodný na prenos vysokej teploty ( až do 300°C ) za pomoci termooleja pri relatívne nízkom tlaku. V podstate sa jedná o rúrkový generátor ohrevu termooleja, pretože je vyrobený systémom „rúrkového hada – špirály“.

Predné čelo je otváracie pre dobrý prístup pri údržbe a oprave kotla. Plášť je tepelne izolovaný dvojitou vrstvou mineralnej vaty s plášťom z hliníkového plechu.

Využije sa všade tam, kde je potreba ohrevu s vysokou teplotou bez nutnosti použitia vysokých tlakov. Najčastejšie využitie je na ohrev asfaltových zmesí, ohreve pri výrobe zemiakových lupienkov a ohreve priemyselných procesov. Konštrukcia umožňuje dosahovať účinnosť 89%.
 
EKONOMICKY ÚSPORNÉ
MODERNÁ TECHNOLÓGIA
 
Dodáva sa kompletne zmontovaný so všetkými regulačnými a bezpečnostnými prvkami pre automatickú prevádzku. Štandardne sa termoolejový kotol - ohrievač termooleja DIATHER dodáva s horákmi Riello alebo F.B.R., ale v prípade požiadavky je kotol DIATHER možné prispôsobiť aj pre iné typy horákov.

Výhodou ohrievača termooloja DIATHER je ohrev média ( termooleja ) na vysokú teplotu bez nutnosti prevádzky zariadení s vysokým tlakom média, rýchly ohrev a kompaktné rozmery.

Kotol na ohrev termálneho oleja, resp. ohrievač termooleja DIATHER sa vyrába v rozsahu tepelných výkonov od 116 kW až do 5.815 kW jedného zariadenia.

Technické detaily sú uvedené v prílohe PDF (Dokumentácia)

Voľbu vhodného typu termoolejového kotla – ohrievača termooleja konzultujte s našim technickým oddelením.

Mám záujem o kotol

FOTOGALÉRIA

NA STIAHNUTIE